zioła

Cynamon

Początki stosowania cynamonu  sięgają starożytności, ale nowoczesna nauka dopiero teraz zaczyna odkrywać  zdumiewający potencjał cynamonu dla zdrowia człowieka. Tej starożytnej przyprawie przypisuje się wspomaganie trawienia, równoważenie poziomu lipidów i cukru we krwi a także silne właściwości przeciwutleniające. Dla wielu osób problemem jest oporność na insulinę wskutek stosowania diet bogatych w cukry wysoce przetworzone. Cynamon sprzyja równowadze cukru we krwi zwiększając wrażliwość na insulinę w komórkach, dzięki czemu cukier jest usuwany z krwi i wykorzystywany przez komórki efektywniej.


Kontrola poziomu cukru we krwi jest kluczem do osiągnięcia optymalnego zdrowia i zapobiegania problemom takim jak syndrom X. Cynamon jest bogatym źródłem związków przeciwutleniających. Jest to istotne dla osób z podwyższonym poziomem cukru we krwi, ponieważ są one narażone na większe uszkodzenia powodowane przez wolne rodniki i muszą zapewnić sobie optymalny poziom przeciwutleniaczy w diecie.Sposób użycia:
1 kapsułka dziennie
Opakowanie: 100 kapsułek
Zapewnia kurację: 100 dni
Skład:
Każda kapsułka zawiera:
Substancje aktywne:
Wyciąg z cynamonu (4:1) [kora] 300 mg
Nieprzetworzony proszek cynamonowy [kora] 200 mg
Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki roślinnej (hydroksypropylometyloceluloza)
Substancje przeciwzbrylające:
roślinny stearynian magnezu, dwutlenek krzemu
Guma celulozowa

Imbir Lekarski

Od niepamiętnych czasów ta ostra przyprawa jest na całym świecie popularnym środkiem na różne dolegliwości układu pokarmowego, od lekkiej niestrawności i wzdęć, po nudności i wymioty. Stosuję się go aby złagodzić objawy grypy i zapalenia stawów. Współczesne badania nad imbirem potwierdzają jego cenioną od tysiącleci skuteczność.

Solgar jest firmą oferującą preparaty ziołowe zawierające jednocześnie ekstrakt ziołowy i świeże sproszkowane zioła. Uzyskujemy wtedy preparat ziołowy o pełnej sile działania zioła występującego w naturze.
Na przestrzeni wieków ludzie uczyli się pozyskiwania drogocennych ziół. Wykonywano nalewki, które były ekstraktami, w ten sposób wzmacniano siłę działania zioła. Jednak podczas ekstrakcji za pomocą alkoholu niektóre istotne składniki zioła ulegały zniszczeniu lub osłabieniu. Z drugiej strony zioła spożywane na surowo lub w postaci naparów były zbyt słabe, aby dawać skuteczne, zadowalające rezultaty o określonym czasie.

Obecne najsilniej działające dostępne preparaty ziołowe to preparaty standaryzowane o pełnej sile działania oferowanej przez Solgara. Standaryzowane zioła o Pełnej Sile Działania firmy Solgar zapewniają stały i jednolity poziom roślinnych składników odżywczych. W unikalnym procesie mieszamy wystandaryzowany ekstrakt ziołowy zawierający kontrolowaną ilość ważnych związków roślinnych ze wszystkimi składnikami występującymi w nieprzetworzonym ziole. W rezultacie otrzymujemy unikalny, wysokiej, jakości wyciąg ziołowy o synergistycznie pełnej sile działania zioła występującego w naturze. Dzięki takiej technologii w kapsułce obecne są takie substancje jak: fenole imbiru. Nie są one obecne w produktach zawierających tylko ekstrakty, znacznie obniżając ich skuteczność lub wręcz uniemożliwiając ich oddziaływanie na niektóre funkcje organizmu i siłę działania do końca daty ważności do spożycia.

Sposób użycia:
1 do 2 kapsułek dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 30 do 60 dni
Skład:
Jedna (1) kapsułka zawiera:
Standaryzowany ekstrakt ze sproszkowanego kłącza imbiru lekarskiego 300 mg
([5% fenoli imbiru) 15 mg
Proszek z nieprzetworzonego kłącza imbiru lekarskiego 150 mg
Naturalne substancje pomocnicze:
Substancje Wypełniające:
celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropylometyloceluloza
Substancja Przeciwzbrylająca:
roślinny stearynian magnezu
Sproszkowana baza PhytO2X®* [(przeciwutleniacz), (betakaroten, witamina C)]

* PhytO2X® to specjalna mieszanka naturalnych antyoksydantów, która gwarantuje zachowanie pełnej świeżości składników.

Ginkgo Biloba - Miłorząb Japoński

Solgar jest firmą oferującą preparaty ziołowe zawierające jednocześnie ekstrakt ziołowy i świeże sproszkowane zioła. Uzyskujemy wtedy preparat ziołowy o pełnej sile działania zioła występującego w naturze. Na przestrzeni wieków ludzie uczyli się pozyskiwania drogocennych ziół. Wykonywano nalewki, które były ekstraktami, w ten sposób wzmacniano siłę działania zioła. Jednak podczas ekstrakcji za pomocą alkoholu niektóre istotne składniki zioła ulegały zniszczeniu lub osłabieniu. Z drugiej strony zioła spożywane na surowo lub w postaci naparów były zbyt słabe, aby dawać skuteczne, zadawalające rezultaty o określonym czasie. Obecne najsilniej działające dostępne preparaty  ziołowe to preparaty standaryzowane o pełnej sile działania oferowanej przez Solgara.

Standaryzowane zioła o Pełnej Sile Działania firmy Solgar zapewniają stały i jednolity poziom roślinnych składników odżywczych. W unikalnym procesie mieszamy wystandaryzowany ekstrakt ziołowy zawierający kontrolowaną ilość ważnych związków roślinnych ze wszystkimi składnikami występującymi w nieprzetworzonym ziole. W rezultacie otrzymujemy unikalny, wysokiej, jakości wyciąg ziołowy o synergistycznie pełnej sile działania zioła występującego w naturze. Dzięki takiej technologii w kapsułce obecne są takie substancje jak: glikozydy flawonowe miłorzębu, laktony terpenowe, kwercytyna, kaempferol, izorhamnetyna, glukoza, ramnoza, proantycyjanidy oraz ginkolidy
i bilobalidy (te dwie substancje są charakterystyczne wyłącznie dla miłorzęby japońskiego). Nie są one obecne w produktach zawierających tylko ekstrakty, znacznie obniżając ich skuteczność lub wręcz uniemożliwiając ich oddziaływanie na niektóre funkcje organizmu.

Sposób użycia:
1 do 3 kapsułek dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 20 do 60 dni
Skład:
Jedna kapsułka zawiera:
Składniki aktywne:
Wyciąg z liści Miłorzębu Japońskiego standaryzowany, (21,6 [24%] glikozydy flawonowe miłorzębu 5,4 mg [6%] laktony terpenowe) 90 mg
Liść Miłorzębu Japońskiego (sproszkowany, nieprzetworzony) 45 mg
Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki:
hydroksypropylometyloceluloza
Substancja Wypełniająca:
celuloza mikrokrystaliczna
Substancja Przeciwzbrylająca:
stearynian magnezu*
Przeciwutleniacz:
sproszkowana baza PhytoO2X®** [mieszanina betakarotenu naturalnego pochodzenia
(zawiera soję) i kwasu askorbinowego]

*otrzymywany z roślinnego kwasu stearynowego
** PhytoO2X® to specjalna mieszanka naturalnych antyoksydantów, która gwarantuje zachowanie pełnej świeżości składników.

Oliwka Europejska

Solgar jest firmą oferującą preparaty ziołowe zawierające jednocześnie ekstrakt ziołowy i świeże sproszkowane zioła. Uzyskujemy wtedy preparat ziołowy o pełnej sile działania zioła występującego w naturze. Na przestrzeni wieków ludzie uczyli się pozyskiwania drogocennych ziół. Wykonywano nalewki, które były ekstraktami,  w ten sposób wzmacniano siłę działania zioła. Jednak podczas ekstrakcji za pomocą alkoholu niektóre istotne składniki zioła ulegały zniszczeniu lub osłabieniu. Z drugiej strony zioła spożywane na surowo lub w postaci naparów były zbyt słabe, aby dawać skuteczne, zadawalające rezultaty o określonym czasie. Obecne najsilniej działające dostępne preparaty ziołowe to preparaty standaryzowane o pełnej sile działania oferowanej przez Solgara.

Standaryzowane zioła o Pełnej Sile Działania firmy Solgar zapewniają stały i jednolity poziom roślinnych składników odżywczych. W unikalnym procesie mieszamy wystandaryzowany ekstrakt ziołowy zawierający kontrolowaną ilość ważnych związków roślinnych ze wszystkimi składnikami występującymi w nieprzetworzonym ziole. W rezultacie otrzymujemy unikalny, wysokiej jakości wyciąg ziołowy o synergistycznie pełnej sile działania zioła występującego w naturze.

Standaryzowany ekstrakt ze sproszkowanych liści oliwki europejskiej wraz ze sproszkowanym świeżym nie przetworzonym liściem oliwki europejskiej. Takie połączenie zapewnia pełną siłę działania zioła występującego w naturze. Specjalny system naturalnych antyutleniaczy (beta-karoten i witamina C) gwarantują skuteczność, pełną potencję i siłę działania do końca daty ważności do spożycia.

Sposób użycia:
1 do 3 kapsułek dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 20 do 60 dni
Skład:
Jedna kapsułka zawiera: Składniki aktywne:
Stand ekstrakt ze sproszkowanych oliwek (14 mg (6%) oleuropeina) 225 mg
Proszek (nieprzetworzonych liści oliwek) 225 mg
Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki:
(hydroksypropylometyloceluloza)
Substancje przeciwzbrylające:
stearynian magnezu*, dwutlenek krzemu
Przeciwutleniacz:
sproszkowana baza Phyto O2X®**(mieszanina beta karotenu naturalnego pochodzenia i kwasu askorbinowego)
* otrzymywany z roślinnego kwasu stearynowego
** Phyto O2X® to specjalna mieszanka naturalnych antyoksydantów, która gwarantuje zachowanie pełnej świeżości składników.

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty był stosowany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Dotychczas na świecie przeprowadzono ponad 300 badań naukowych potwierdzających skuteczność tego zioła, szczególnie w leczeniu schorzeń wątroby. Ostropest plamisty jest jednym z najlepiej przebadanych ziół stosowanych współcześnie. Swą skuteczność ostropest plamisty zawdzięcza trzem chroniącym wątrobę substancjom, które łącznie zwane są sylimaryną. Solgar jest firmą oferującą preparaty ziołowe zawierające jednocześnie ekstrakt ziołowy i świeże sproszkowane zioła. Uzyskujemy wtedy preparat ziołowy o pełnej sile działania zioła występującego w naturze. Na przestrzeni wieków ludzie uczyli się pozyskiwania drogocennych ziół. Wykonywano nalewki, które były ekstraktami, w ten sposób wzmacniano siłę działania zioła. Jednak podczas ekstrakcji za pomocą alkoholu niektóre istotne składniki zioła ulegały zniszczeniu lub osłabieniu.

Z drugiej strony zioła spożywane na surowo lub w postaci naparów były zbyt słabe, aby dawać skuteczne, zadowalającerezultaty o określonym czasie. Obecne najsilniej działające dostępne preparaty ziołowe to preparaty standaryzowane o pełnej sile działania oferowanej przez Solgara. Standaryzowane zioła o Pełnej Sile Działania firmy Solgar zapewniają stały i jednolity poziom roślinnych składników odżywczych. W unikalnym procesie mieszamy wystandaryzowany ekstrakt ziołowy zawierający kontrolowaną ilość ważnych związków roślinnych ze wszystkimi składnikami występującymi w nieprzetworzonym ziole. W rezultacie otrzymujemy unikalny, wysokiej jakości wyciąg ziołowy o synergistycznie pełnej sile działania zioła występującego w naturze. Dzięki takiej technologii w kapsułce obecne są takie substancje jak: sylimarina.

Sposób użycia:
Dawkowanie: 1 do 3 kapsułek dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 20 do 60 dni
Skład:
Jedna (1) kapsułka zawiera:
Sproszkowany nieprzetworzony ostropest plamisty 300 mg
Standaryzowany sproszkowany wyciąg z nasion ostropestu plamistego 175 mg
(flawonoidy łącznie zawierają [80%] sylimarinu) 140 mg
Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki
(hydroksypropylometyloceluloza)
Substancja Wypełniająca:
celuloza mikrokrystaliczna
Substancja Przeciwzbrylająca:
roślinny stearynian magnezu
Sproszkowana baza PhytO2X®*
[(przeciwutleniacz), (betakaroten, witamina C)]
* PhytO2X® to specjalna mieszanka naturalnych antyoksydantów, która gwarantuje zachowanie pełnej świeżości składników.

Green Tea

Solgar jest firmą oferującą preparaty ziołowe zawierające jednocześnie ekstrakt ziołowy i świeże sproszkowane zioła. Uzyskujemy wtedy preparat ziołowy o pełnej sile działania zioła występującego w naturze. Na przestrzeni wieków ludzie uczyli się pozyskiwania drogocennych ziół. Wykonywano nalewki, które były ekstraktami, w ten sposób wzmacniano siłę działania zioła. Jednak podczas ekstrakcji za pomocą alkoholu niektóre istotne składniki zioła ulegały zniszczeniu lub osłabieniu. Z drugiej strony zioła spożywane na surowo lub w postaci naparów były zbyt słabe, aby dawać skuteczne, zadawalające rezultaty o określonym czasie. Obecne najsilniej działające dostępne preparaty ziołowe to preparaty standaryzowane o pełnej sile działania oferowanej przez Solgara.

Standaryzowane zioła o Pełnej Sile Działania firmy Solgar zapewniają stały i jednolity poziom roślinnych składników odżywczych. W unikalnym procesie mieszamy wystandaryzowany ekstrakt ziołowy zawierający kontrolowaną ilość ważnych związków roślinnych ze wszystkimi składnikami występującymi w nieprzetworzonym ziole. W rezultacie otrzymujemy unikalny, wysokiej jakości wyciąg ziołowy o synergistycznie pełnej sile działania zioła występującego w naturze. Standaryzowany wyciąg z liści zielonej herbaty wraz ze sproszkowanymi liśćmi zielonej herbaty. Takie połączenie zapewnia pełną siłę działania zioła występującego w naturze. Specjalny system naturalnych antyutleniaczy (beta-karoten i witamina C) gwarantują skuteczność, pełną potencję i siłę działania do końca daty ważności do spożycia.

Sposób użycia:
1 do 2 kapsułek dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 30 do 60 dni
Skład:
Jedna kapsułka zawiera:
Składniki aktywne:
Standaryzowany wyciąg z liści zielonej herbaty [w tym polifenole 50% (200mg)] 400 mg
Sproszkowane, nieprzetworzone liście z zielonej herbaty 100 mg
Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)
Substancja Przeciwzbrylająca:
stearynian magnezu*
Przeciwutleniacz:
sproszkowana baza Phyto O2X®**(mieszanina beta karotenu naturalnego pochodzenia i kwasu askorbinowego)
Substancja Wypełniająca:
celuloza mikrokrystaliczna
* otrzymywany z roślinnego kwasu stearynowego
** Phyto O2X® to specjalna mieszanka naturalnych antyoksydantów, która gwarantuje zachowanie pełnej świeżości składników

Żurawina

Preparat zawiera żurawinę wielkoowocową (vaccinium macrocarpum) wraz z naturalną witaminą C. Żurawina wielkoowocowa zawiera największą jednostkowo ilość fito związków w porównaniu z innymi żurawinami występującymi w przyrodzie. Naturalna witamina C zapewnia świeżość i aktywność żurawiny na stałym poziomie. Każda kapsułka żurawiny wielkoowocowej dostarcza tyle fito związków żurawinowych ile znajduje się w 1 szklance soku ze świeżych żurawin. Taka ilość jest konieczna do odczucia obecności aktywnych fito związków żurawinowych w organizmie, a szczególnie w drogach moczowych i gwarantuje w pełni skuteczne działanie żurawiny w organizmie.Sposób użycia:
1 do 2 kapsułek dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 30 do 60 dni
Skład:
Jedna kapsułka zawiera:
Składniki aktywne:
Witamina C
(kwas I-askorbinowy) 60 mg
Żurawina (vaccinum macrocarpum) sproszkowany wyciąg
z owoców 400 mg
Naturalne substancje pomocnicze:
Substancja wypełniająca:
celuloza
Substancja przeciwzbrylająca:
stearynian magnezu
Nośnik:
dwutlenek krzemu
Składniki otoczki ( celuloza, glicerol, woda )
** otrzymywany z roślinnego kwasu stearynowego

 


Lucerna 600 mg

Lucerna jest rośliną strączkową i należy do najstarszych roślin pastewnych znanych człowiekowi . Pochodzi z Bliskiego Wschodu, gdzie pod nazwą Alfalfa od dawien dawna stosowana jest jako środek zwiększajacy witalność i środek leczniczy w profilaktyce wielu schorzeń. Jest rośliną o dużej zawartości chlorofilu, łatwo przyswajalnego żelaza i m. In. naturalnego fluoru.

Skład:
Jedna (1) tabletka zawiera:                                
Lucerna    600 mg
Proszek (Medicago sativum)
Wapń (węglan)    25 mg    

Naturalna substancja pomocnicza:
Substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu

Dawkowanie: 1 tabletka dziennie
Opakowanie: 100 tabletek
Zapewnia kurację: 100 dni
SAW PALMETTO Bocznia Piłkowana

Wyniki badań wskazują, że bocznia piłkowana łagodzi objawy rozrostu prostaty na wiele sposobów. Przede wszystkim wpływa na stężenie hormonów, które powodują rozrost  komórek prostaty. Działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęk tkanek. Badania laboratoryjne wykazały że bocznia piłkowana pobudza układ odpornościowy i być Mozę znajdzie zastosowanie w leczeniu zakażeń prostaty i dróg moczowych. Ponieważ obniża stężenie hormonów sprzyjających rozwojowi komórek nowotworowych , badana jest jej skuteczność w profilaktyce raka prostaty.


OPUNCJA

Wyciągi z kwiatów opuncji mogą korzystnie wpływać na łagodny wzrost gruczołu krokowego dzięki obniżaniu aktywności 5-alfa reduktazy, aromatazy i peroksydacji lipidów.
Opuncja występuje w British Herbal  Pharmacopeia jako środek o działaniu ściągającym i przeciwkrwotocznym, zalecany z zapaleniu okrężnicy, biegunkach i przeroście gruczołu krokowego. Wykazano w badaniach iż wyciąg z kwiatów opuncji  ma silne działanie antyoksydacyjne. Korzystny wpływ wyciągu z kwiatów opuncji na rozrost gruczołu krokowego można przypisać licznym nie zidentyfikowanym dotychczas związkom, które hamują aktywność 5-alfa reduktazy i aromatazy oraz mogą regulować procesy z udziałem wolnych rodników.  

LIKOPEN

Likopen jest karotenoidem (tak jak beta karoten), który nadaje pomidorom czerwony kolor.
W organizmie likopen jest magazynowany w wątrobie , płucach, prostacie, okrężnicy i skórze. Jego stężenie w tkankach organizmu jest zazwyczaj większe niż wszystkich innych karotenoidów.
U pacjentów przyjmujących suplement likopenu  nowotwory prostaty kurczyły się i dawały niższy poziom antygenu swoistego gruczołu krokowego (prostate specific antygen tzw. PSA) tj. markera wytwarzanego przez komórki nowotworowe prostaty.  Prowadzone badania sugerują, że likopen może zmniejszać ryzyko zwyrodnienia plamki, utleniania lipidów surowicy krwi oraz nowotworom płuc, pęcherza, szyjki macicy i skóry. Niedobór likopenu powiązano ze wzrostem ryzyka zwyrodnienia plamki  (choroby oczu, która może prowadzić do utraty wzroku). W innych badaniach analizowano związek pomiędzy spożywaniem produktów bogatych w likopen, a zmniejszeniem ryzyka kilku rodzajów nowotworów. Największe korzyści likopenu mogą wynikać dla nowotworu prostaty, płuc i żołądka. Likopen posiada udowodnione właściwości antyoksydacyjne.

Skład:
Jedna(1) kapsułka roślinna zawiera:                        
Likopen 4 mg
(jako prep. [alginian wapnia, izolowane białko sojowe,
ekstrakt likopenu z pomidorów])
Cynk (chelat aminokwasowy)10 mg        
Standaryzowany sproszkowany wyciąg z owoców boczni piłkowanej
(Serenoa repens) (22mg – 25mg [45%-50%] wolnych kwasów tłuszczowych) 50 mg
Proszek z kwiatu Opuntia ficus-idica 50 mg
(Kaktus)
Selen (selenometionina) 25 ug

Naturalne substancje pomocnicze:
Substancja Wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna
Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)
Substancja Przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu
Patent produkcyjny Albion nr 4 599 152 Chelazomes

Dawkowanie: 1 do 2 kapsułek dziennie
Opakowanie: 50 kapsułek
Zapewnia kurację: 25 do 50 dni

SKRZYP POLNY WIOSENNY

Preparat Solgara to unikalny wyciąg ziołowy o pełnej sile działania skrzypu występującego w naturze. Każda kapsułka zawiera zarówno ekstrakt skrzypu w celu wzmocnienia działania jak i świeży nie przetworzony wiosenny skrzyp polny . To w okresie wiosny ziele skrzypu koncentruje w sobie pełne bogactwo składników i właśnie wtedy jest najcenniejszy dla zielarzy. Odpowiednio zebrany i przechowany służy swoimi właściwościami przez cały rok.

Skład:
Jedna kapsułka roślinna zawiera:         
Sproszkowany nieprzetworzony wiosenny skrzyp polny 337 mg
Sproszkowany wyciąg z wiosennego skrzypu polnego (8:1) 23 mg

Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki roślinnej (hydroksypropylometyloceluloza)
Substancja przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie
Opakowanie: 100 kapsułek
Zapewnia kurację: 100 dniCzosnek Standaryzowany 500 mg

Czosnek jest chyba najbardziej cenioną i znana rośliną mającą wpływ na poprawę zdrowia. Współczesna nauka umożliwiła odkrycie mechanizmu działania czosnku i zrozumienie jego skuteczności. Odkryto główne substancje aktywne czosnku w tym najważniejszą jaką jest allicyna. Określono skuteczny poziom tych substancji umożliwiający aktywne oddziaływanie czosnku na organizm. Solgar oferuje preparat czosnkowy o maksymalnej sile działania. Rezultat taki uzyskuje się standaryzując (zapewniając wysoki, stały i jednolity poziom) czterech fundamentalnych składników czosnku.
Zastosowanie niezwykle szczelnych kapsułek roślinnych, które chronią zawartość aktywnych substancji do momentu rozpuszczenia się w jelitach. Dopiero tam uwalniają się aktywne związki czosnku. Dzięki temu praktycznie wyeliminowano problem „oddechu czosnkowego” zachowując pełną aktywność czosnku.

Skład:
Jedna kapsułka zawiera:
Składniki aktywne:
Główki czosnku (sproszkowane) 500 mg

Produkt został tak wystandaryzowany, że zawiera następujące ilości istotnych składników w przeliczeniu na dwie kapsułki:
Allicyna 1500 µg     
Tiosulfinaty 1600 µg     
Alliina 10000 µg
Gammaglutamylocysteiny 16000 µg     

Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)

Dawkowanie: 1 do 2 kapsułek dziennie
Opakowanie: 90 kapsułek
Zapewnia kurację: 45 do 90 dni

ŻURAWINA CRAN FLORA z probiotykami i Ester-C®

Cran Flara – Preparat Solgara zawiera pełnowartościowy koncentrat żurawiny wielkoowocowej, witaminę C w postaci nie kwasowej – Ester C oraz 6 miliardów żywych bakterii probiotycznych.
Receptura preparatu uwzględnia następujące fakty naukowe: Tylko synergistyczne działanie wszystkich związków zawartych w żurawinie zapobiega powstawaniu kolonii (osadzaniu się) E. Coli na ściankach pęcherza i dróg moczowych w organizmie ludzkim. Witamina C – wzmacnia osłabiony układ odpornościowy, który walczy w tym czasie z infekcją.
Witamina C może zwiększać ilość bakterii probiotycznych Lactobacillus. Dodatkowo sama witamina C może również hamować rozwój bakterii E. Coli.

Żurawina i Witamina C działają synergistycznie – bioflawonoidy zawarte w pełnowartościowym wyciągu z żurawiny wspomagają wchłanianie i wychwyt witaminy C w organizmie.
Bakterie probiotyczne Lactobacillus (SD-5864) mają zdolność przetrwania w obecności żurawiny. Kolonizują jelita w jej obecności stanowiąc wsparcie budulcowe dla istniejącej zdrowej flory bakteryjnej, wzmacniając jednocześnie przewagę „drużyny zdrowych” w  walce o pokarm z pasożytniczą florą jelitową, której zawsze towarzyszą różnego rodzaju szkodliwe bakterie.  


Skład:
Dwie (2) kapsułki roślinne zawierają:                                     
Żurawina (koncentrat 50:1)    800 mg
(równowartość 40 000 mg [40 g] świeżych owoców żurawiny)
Witamina C (askorbinian wapnia Ester-C®)    200 mg    
L. Acidophilus    60 mg
(6 miliardów mikroorganizmów)

Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki roślinnej (hydroksypropylometyloceluloza)
Substancje przeciwzbrylające: roślinny stearynian magnezu, dwutlenek krzemu

Dawkowanie: 2 kapsułki dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 30 dni

ŻURAWINA naturalny wyciąg z żurawiny wielkoowocowej z dodatkierm witaminy C

Preparat zawiera żurawinę wielkoowocową (vaccinium macrocarpum) wraz z naturalną witaminą C.
Żurawina wielkoowocowa zawiera największą jednostkowo ilość fito związków w porównaniu z innymi żurawinami występującymi w przyrodzie. Naturalna witamina C zapewnia świeżość i aktywność żurawiny na stałym poziomie. Każda kapsułka żurawiny wielkoowocowej dostarcza tyle fito związków żurawinowych ile znajduje się w 1 szklance soku ze świeżych żurawin. Taka ilość jest konieczna do odczucia obecności aktywnych fito związków żurawinowych w organizmie, a szczególnie w drogach moczowych i gwarantuje w pełni skuteczne działanie żurawiny w organizmie.

Dawkowanie: 1 do 2 kapsułek dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 30 do 60 dni

Skład:
Jedna (1) kapsułka zawiera:    
Składniki aktywne:                                
Żurawina 400 mg
(sproszkowany wyciąg z owoców)
Witamina C (kwas I-askorbinowy) 60 mg         

Naturalne substancje pomocnicze:
Substancja przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu           
Otoczka kapsułki roślinnej (hydroksupropylometyloceluloza)

GŁÓG (Crataegus spp.) - wyciąg

Preparat zawiera w jednej kapsułce sproszkowane nieprzetworzone owoce głogu oraz standaryzowany sproszkowany wyciąg z liści i kwiatów głogu o stałej gwarantowanej ilości witeksyny.
Witeksyna jest najaktywniejszym fizjologicznie flawonoidem zawartym w głogu. Właśnie jej i innym synergistycznie działającym związkom zawartym w liściach, kwiatach i owocach zawdzięczamy tak zbawienny wpływ głogu na serce i układ krążenia. Opracowana przez Solgar receptura tego preparatu gwarantuje i zapewnia pełną siłę działania głogu występującego w naturze.

Informacja alergiczna:
Produkt nie zawiera:  drożdży, pszenicy, glutenu, soi, produktów mlecznych i  jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwują¬cych, zapachowych lub barwiących.
Jedna (1) kapsułka zawiera:                         
Sproszkowane nieprzetworzone owoce głogu (Crataegus oxyacantha) 250 mg
Standaryzowany sproszkowany wyciąg z liści/kwiatów głogu (Crataegus spp.)150 mg
(3 mg [2%] witeksyny)

Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki roślinnej: hydroksypropylometyloceluloza
Substancje  wypełniające: maltodekstryna, celuloza mikrokrystaliczna
Substancja przeciwzbrylające: roślinny stearynian magnezu
Przeciwutleniacz: sproszkowana mieszanina kwasu L-askorbinowego  i beta-karotenu

Dawkowanie: 1 do 3 kapsułek dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 20 do 60 dni

Lukrecja wyciąg z korzenia Glycyrrhiza glabra

Działanie surowca związane jest przede wszystkim z obecnością saponin triterpenowych, a wśród nich kwasu  gliceryzynowego.W surowcu występuje również flawonoidy, kumaryna, fitosterole, betaina i cholina oraz aminokwasy i sole mineralne. Spożywanie lukrecji wspomaga organizm w wytwarzaniu prawidłowego metabolizmu procesów fizjologicznych zachodzących w układzie trawiennym i odpornościowym.

Dawkowanie: 1 lub 3 kapsułki dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 20 lub 60 dni

Skład:
Jedna (1) kapsułka roślinna zawiera:         
Standaryzowany sproszkowany wyciąg z korzenia lukrecji
(<2,5 mg [<1%] glicyryzyny)    250 mg  
Sproszkowany nieprzetworzony korzeń lukrecji    225 mg

Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki roślinnej (hydroksypropylometyloceluloza)
Substancja przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu
Przeciwutleniacz: sproszkowana baza PhytO2X®* (mieszanina beta-karotenu naturalnego pochodzenia i kwasu askorbinowego)

* PhytO2X® to specjalna mieszanka naturalnych antyoksydantów, która gwarantuje zachowanie pełnej świeżości składników.

Pokrzywa (Urtica doica) ekstrakt z liści

Pokrzywa to nieodłączny towarzysz człowieka, spotyka sieją przy zabudowaniach i w ogrodach. Chyba nie ma osoby, która by nie poczuła działania pokrzywy na własnej skórze. Pokrzywa uważana jest za obfite źródło witamin i łatwo przyswajalnych soli mineralnych. W lecznictwie ludowym pokrzywę zaleca się w zapaleniu stawów i reumatyzmie, anemii, chorobach wątroby i dróg żółciowych, owrzodzenia żołądka, podagrze, epilepsji, hister i chorobach dróg oddechowych.
Standaryzowany wyciąg z liści pokrzywy wraz ze sproszkowanymi świeżymi liśćmi pokrzywy. Takie połączenie zapewnia pełną siłę działania pokrzywy występującej w naturze.

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Zapewnia kurację: 60 dni

Skład:
Jedna (1) kapsułka roślinna zawiera:
Standaryzowany sproszkowany ekstrakt z liści pokrzywy 275 mg
(3 mg [1%] kwasu krzemowego)
Sproszkowane nieprzetworzone liście pokrzywy 200 mg

Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)    
Substancje wypełniające: hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna
Substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu , roślinny stearynian  magnezu
Przeciwutleniacz: sproszkowana baza PhytO2X®*(mieszanina beta karotenu naturalnego pochodzenia i kwasu askorbinowego)

Żeń-szeń Koreański (Korean Ginseng) wyciąg z korzenia

Solgar jest firmą oferującą preparaty ziołowe zawierające jednocześnie ekstrakt ziołowy i świeże sproszkowane zioła. Uzyskujemy wtedy preparat ziołowy o pełnej sile działania zioła występującego w naturze.
Na przestrzeni wieków ludzie uczyli się pozyskiwania drogocennych ziół. Wykonywano nalewki, które były ekstraktami, w ten sposób wzmacniano siłę działania zioła. Jednak podczas ekstrakcji za pomocą alkoholu niektóre istotne składniki zioła ulegały zniszczeniu lub osłabieniu. Z drugiej strony zioła spożywane na surowo lub w postaci naparów były zbyt słabe, aby dawać skuteczne, zadawalające rezultaty o określonym czasie.
Obecne najsilniej działające dostępne preparaty ziołowe to preparaty standaryzowane o pełnej sile działania oferowanej przez Solgara.
Standaryzowane zioła o Pełnej Sile Działania firmy Solgar zapewniają stały i jednolity poziom roślinnych składników odżywczych. W unikalnym procesie mieszamy wystandaryzowany ekstrakt ziołowy zawierający kontrolowaną ilość ważnych związków roślinnych ze wszystkimi składnikami występującymi w nieprzetworzonym ziole.
W rezultacie otrzymujemy unikalny, wysokiej, jakości wyciąg ziołowy o synergistycznie pełnej sile działania zioła występującego w naturze.
Dzięki takiej technologii w kapsułce obecne są takie substancje jak: saponiny triterpenowe (ginsenozydy), witaminy, cholina, mikroelementy, lotne związki aromatyczne, peptydoglikany, związki azotowe. Dotychczas zidentyfikowano w żeń-szeniu ok. 200 substancji.
Nie są one obecne w produktach zawierających tylko ekstrakty, znacznie obniżając ich skuteczność lub wręcz uniemożliwiając ich oddziaływanie na niektóre funkcje organizmu.

Skład:
Jedna kapsułka zawiera:
Składniki aktywne:
Wyciąg z korzenia Żeń-Szenia Koreańskiego 250 mg
(standaryzowany, 20mg [8%]ginsenozydy)
Korzeń Żeń-Szenia Koreańskego 200 mg
(sproszkowany, nieprzetworzony)

Naturalne substancje pomocnicze:
Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)
Substancja Wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna
Substancja Przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu
Przeciwutleniacz: sproszkowana baza PhytoO2X®** [mieszanina betakarotenu naturalnego pochodzenia (zawiera soję) i kwasu askorbinowego]

** PhytoO2X® to specjalna mieszanka naturalnych antyoksydantów, która gwarantuje zachowanie pełnej świeżości składników.

powrót

Copyright FARMED - Świat Zdrowia 2010©

Projekt i wykonanie: WEBMEDIO