Zdrowe odchudzanie

Nadwaga i otyłość odziałują niekorzystnie na zdrowie, mają negatywny wpływ na kondycję psychiczną, stymulują niską samoocenę, złe samopoczucie, izolację społeczną, w konsekwencji pogarszają jakość życia.

Odchudzanie to proces wymagający wytrwałości i wewnętrznej motywacji. Przede wszystkim należy zmienić swoje nawyki żywieniowe, czyli ograniczyć spożycie tłuszczów, węglowodanów prostych, pić dużą ilość wody i spożywać odpowiednią porcję warzyw i owoców. Dodatkowo oprócz zmiany diety należy zadbać o swoją aktywność fizyczną. Doskonałym uzupełnieniem będzie również właściwa suplementacja.

Produkt Slim Formula (Calivita) zawiera optymalnie dobrane proporcje oraz ilości aktywnych składników o znanych właściwościach oczyszczających i stymulujących proces trawienia i aktywność jelit. Składniki produktu przyspieszają metabolizm i wpływają na spadek masy ciała. W skłd produktu Slim Formula wchodza m.in.:ekstrakt z liści zielonej herbaty, imbir, kurkuma, nasiona kopru włoskiego, nopal, jak również wyciąg z Garcinii camogia oraz chrom, L-karnityna, lecytyna.

W procesie odchudzania moż być również pomocny nopal - roślina należąca do rodziny kaktusów z gatunku Opuntia, który wywołuje uczucie sytości i pełni istotne funkcje w procesie trawienia i zmniejszania apetytu. Nopal jest składnikiem produktu Nopalin (Calivita).

Trawienie tłuszczów zawartych w pożywieniu wspomaga lecytyna Super Soya Lecithin 1200. Rozbija je na drobne cząsteczki (właściwości emulgujące), dzięki czemu mogą byc one lepiej wchłnianie w przewodzie pokarmowym.

Warto pomyśleć o wzbogaceniu diety w składniki aktywne produktu ZenThonic (Calivita), pochodzących z mongostanu właściwego oraz koncentratów soków owocowych. Są one źródłem niezbędnych składników odżywczych i antyoksydantów. Podczas odchudzania, kiedy poczujesz silny głód, możesz wypić rozcieńczoną porcję soku z wodą, która "nasyci" Twój żołądek, ugasi pragnienie, a jednocześnie doda Ci energii i witalności.

Podczas odchudzania niezbęna jest również podaż witamin i składnikó mineralnych, które wystepują w produktach: Power Mins (4Life), Full Spectrum, Vital O (Calivita), Vital B (Calivita), Vital AB (Calivita).

Większość z nas chciałaby schudnąć, jednak proces odchudzania wymaga od nas przede wszystkim czasu i chęci do dokonania zmian w sposobie odżywiania i zwiększenia aktywności ruchowej. Postarajmy się więc tak przygotować grafik codziennego dnia, aby znaleźć czas na przygotowanie pełowartościowych posiłków, spacer, wypad na rower, pływalnię, itp. Wdrożnie tego planu przyniesie korzystne rezultaty dla naszego organizmu, m.in.; utratę nadwyżki masy ciała, poprawę kondycji fizycznej, lepsze samopoczucie. Zbliża się wiosna - czas sprzyjający zmianom, dokonajmy refleksji nad własnym życiem i postarajmy się zanleźć czas na to, co ważne dla zachowania dobrostanu organizmu.

powrót

Copyright FARMED - Świat Zdrowia 2010©

Projekt i wykonanie: WEBMEDIO